szamba betonowe

Poradnik dla budujących dom

Wprowadzenie

szamba betonoweNajważniejsze żeby po zakończeniu budowy mieszkania móc wprowadzić się do niego, bardzo istotne jest uzupełnienie serii procedur związanych ze przekazaniem prawidłowych dokumentów do wyznaczonej instytucji. Trzeba już w okresie budowy znosić wszystkie kluczowe dokumenty i zaświadczenia. Modelowo osoby, które zdecydowały się na szamba betonowe koniecznie powinny trzymać do nich Projekt Techniczno – Budowlany również zwany Aprobatą Techniczną. W naszym kraju szamba betonowe cieszą się popularnością. Więc wybierając szamba betonowe bezwarunkowo musimy odebrać od producenta wymagane dokumenty.

Kolejny krok

Prośba o nadanie numeru porządkowego domu to dalsza sprawa, którą trzeba wypełnić. Właśnie to roszczenie składamy w Urzędzie Miasta bądź Gminy. W przypadku gminy, bardzo istotne jest dołączenie różnych załączników i w różnych terminach znakiem tego należałoby odrobinę wcześniej zorientować się na temat potrzebnych dokumentów w urzędzie.

Zakończenie budowy

Początek biurokratyzmu wszczyna się od zawiadomienia o doprowadzeniu do końca budowy. To niezbędny element, dzięki któremu będziemy mogli legalnie zamieszkać w domu. Owe zawiadomienie musimy złożyć w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dodając do niego miedzy innymi protokoły z kontroli, dziennik budowy, powykonawczą inwentaryzację geodezyjną i kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.

Późniejszym krokiem jest zdobycie zezwolenia na użytkowanie, które jest wskazane, gdy przykładowo na etapie budowy zaszły pewne błędności. W dodatku załączniki stanowią zgodne dokumenty, które składaliśmy w czasie zawiadomienia o sfinalizowaniu budowy.

 

Pobyt stały

Obligatoryjność stanowi także wniosek o zameldowanie na pobyt stały. Na podstawie prawa, obowiązkiem jest zameldowanie się w miejscu zamieszkania – rzesza osób go nie szanuje, co w konsekwencji przekłada się na mnóstwo przykrości. Podczas gdy miejsce zamieszkania i zameldowania jest takie same, w ten czas z bezproblemowością przyjdzie nam zorganizowanie różnych spraw urzędowych – poczta z urzędu zostanie dostarczona do naszego domu, toteż po sąsiedzku będzie nam do ZUS-u. Podczas wyborów można wybrać się do najbliższego lokalu wyborczego. Żeby jak najprędzej pismo o zameldowanie na pobyt stały został rozpatrzony pozytywnie, niezbędne jest pokazanie załącznik z urzędu dotyczący braku o braku przeciwwskazań do użytkowania domu, dowodu osobistego, zaświadczenia odnośnie wymeldowania z poprzedniego miejsca zamieszkania, aktu własności nieruchomości.